۱۰۰ مشخصه‌ی برتر - بخش سوم

۱۰۰ ویژگی نرم‌افزار سامانه که بهتر است بدانید! (بخش ۳)

طراحی و برنامه‌نویسی نرم‌افزار «سامانه» با بالاترین استاندارهای توسعه و پشتیبانی نرم‌افزاری تهیه شده است. این نرم‌افزار بیش از یک دهه است که در حال بهره‌برداری است و شرکت نمادیس به عنوان متولی توسعه نرم‌افزار همواره سعی کرده است با پشتیبانی نرم‌افزار در بالاترین سطح، رضایت خاطر مشتریان را فراهم سازد، علاوه بر اینکه بصورت دوره‌ای بروز‌رسانی‌هایی برای برنامه ارائه می‌کند تا همواره مشتریان از به روز بودن نرم‌افزار اطمینان خاطر داشته باشند. (لازم به ذکر است که از سال ۱۳۸۳ تاکنون بیش از ۱۵۰ بروزرسانی شامل تغییرات در فرم‌های مصوب و ارتقاء نرم‌افزار ارائه شده است.)


۳۴- اجراء تحت شبکه

چنانچه فعالیت‌های آموزشگاه گسترده بود و همزمان می‌بایست بیش از یک نفر با برنامه کار کند، برای گسترش فعالیت‌های شما سامانه توانایی اجراء تحت شبکه را دارد. با استفاده از شبکه علاوه بر اینکه می‌توانید منابع سیستم مانند فضای ذخیره‌سازی و ... را بین کامپیوترهای مختلف به اشتراک بگذارید، می‌توانید از دستگاه‌های جانبی مانند چاپگر، اسکنر و CD ROM بصورت اشتراکی استفاده نمائید و بدین ترتیب در هزینه‌ها نیز صرفه‌جویی خواهد شد.

۳۵- سطح دسترسی متفاوت برای هر کاربر

برای امنیت بیشتر و تفکیک وظایف می‌توان به هر اُپراتور برنامه یک دسترسی ویژه داد تا فقط به امور تعیین شده حق دسترسی داشته باشد و توسط برنامه از دسترسی اُپراتور به گزینه‌های دیگر جلوگیری خواهد شد. اُپراتورهای برنامه را می‌توان عضو یکسری گروه‌های از پیش تعیین شده (مانند سرپرستان، کاربران ارشد و ...) نمود، تا در قالب آن گروه‌ها به فعالیت خود بپردازند.

۳۶- ارسال به Word و Excel

دو برنامهWord و Excel از قویترین برنامه‌های اداری جهان هستند که سامانه توانایی ارسال تمامی گزارش‌های خود را به این دو برنامه داراست. توسط برنامه Word می‌توانید گزارش‌ها را در قالب‌های مختلف برای چاپ و نمایش آماده نمائید و توسط Excel می‌توانید گزارش‌ها را به همراه صدها تابع از پیش تعریف شده این برنامه در قالب نمودار‌ها و ... مورد استفاده قرار دهید.

۳۷- امکان ساخت فرمت HTML

فُرمت HTML یک قالب جهانی و استاندارد برای نشر اطلاعات در اینترنت می‌باشد، توسط سامانه می‌توانید تمامی اطلاعات و گزارش‌های برنامه را به این فرمت تبدیل کنید.

۳۸- پیش‌نمایش چاپ

برای آگاهی از چگونگی چاپ گزارش‌ها بر روی کاغذ، توسط این گزینه، قادر خواهید بود پیش از چاپ، نمایش شبیه‌سازی شده آن را بر روی کاغذ مشاهده نمائید، تا در صورت تمایل قادر به تغییر تنظیمات چاپ باشید.

۳۹- تنظیمات چاپ

برای تنظیم سریعتر چاپگر بر اساس خواسته‌های خود، با استفاده از این گزینه می‌توانید تنظیمات چاپگر مانند تعیین اندازه کاغذ، فاصله از کناره‌ها و ... را بصورت مستقل در خود برنامه انجام دهید.

۴۰- پشتیبانگیری از اطلاعات

مطمئناً مهمترین بخش برنامه، اطلاعاتی است که توسط شما وارد شده‌اند و طبیعی است صدمه دیدن اطلاعات (که بر اثر صدمات فیزیکی، ضربه و یا صدمات الکترونیکی مانند نوسانات برق رخ دهد) می‌تواند باعث خسارات جبران ناپذیری گردد، توسط پشتیبانگیری برنامه قادر خواهید بود از اطلاعات خود نسخه‌هایی برای پشتیبانی تهیه نمائید تا همیشه از صحت اطلاعات خود اطمینان خاطر داشته باشید.

۴۱- پشتیبانی از Microsoft SQL Server

نرم‌افزار SQL Server یکی از قویترین نرم‌افزارهای پایگاه داده جهان است که در بسیاری از سازمان‌های بزرگ جهان استفاده می‌شود. برای نگهداری مطمئن و انتقال سریع اطلاعات، سامانه از این پایگاه داده نیز پشتیبانی می‌کند.

۴۲- سرویس ارتباط از راه دور

یکی از ویژگی‌های پیشرفته سامانه پشتیبانی از ارتباط با برنامه از راه دور می‌باشد، توسط این سرویس در هر کجا که باشید از طریق خطوط تلفن و یا دیگر خطوط ارتباطی، می‌توانید وضعیت آموزشگاه خود را بررسی نمائید. مثلاً از طریق کامپیوتر منزل و یا توسط کامپیوتر همراه می‌توانید به کامپیوتر آموزشگاه متصل شوید و آخرین وضعیت آموزشگاه را بررسی نمائید.

۴۳- یادگیری آسان

طراحی و منطق برنامه و همچنین ظاهر گرافیکی و گویای آن بگونه‌ایست که یادگیری برنامه را بسیار آسان نموده است، بخصوص اینکه عملکرد برنامه شبیه‌سازی شده عملکرد روزانه آموزشگاه می‌باشد، بنابراین شما از قبل با آن آشنایی دارید.

۴۴- سرعت کار‌کرد برنامه

یکی از عوامل مهم، سرعت کار‌کرد برنامه می‌باشد، بخصوص در زمان اوج فعالیت کاری این سرعت نقش تعیین کننده‌ای پیدا می‌کند. در طراحی سامانه به سرعت بعنوان یک عامل مهم نگاه ویژه‌ای شده است و تقسیم‌بندی منطقی قسمت‌های مختلف و قرار دادن عملکرد ویژه به کلیدهای صفحه کلید و ماوس و همچنین ایجاد کار‌کردهای ترکیبی صفحه‌کلید و ماوس با یکدیگر، باعث گشته‌اند سرعت کار‌کرد برنامه بسیار زیاد باشد و شما می‌توانید در کسری از ثانیه بین قسمت‌های مختلف برنامه جابجا شوید؛ مشخصات جدید وارد کنید، حذف کنید، انتخاب ساعت کنید و ... .

۴۵- عدم احتیاج به سخت‌افزار پیشرفته

ساختار سامانه به گونه‌ایست که برای اجراء ‌احتیاج به کامپیوتری پیشرفته و قوی ندارد، گرچه کامپیوتر سریعتر باعث اجرای سریعتر برنامه می‌گردد، ولی برای اجرای سامانه بر روی کامپیوتر‌های ضعیفتر نیز مشکلی وجود ندارد.

۴۶- پایداری بالای برنامه

یکی از فاکتورهای مهم هر نرم‌افزاری پایداری در برابر خطاهای ناگهانی است. در طراحی و تولید این نرم‌افزار، علاوه بر تمهیدات پشتیبانگیری، تمامی اطلاعات وارد شده بصورت بلادرنگ در سیستم ذخیره می‌شوند و در چند مرحله صحت اطلاعات بررسی می‌شود، در نتیجه برنامه در برابر قطع ناگهانی و آسیب‌های احتمالی مصون می‌باشد و احتمال از دست دادن اطلاعات تقریباً غیر ممکن می‌باشد.

۴۷- اجراء بر روی تمامی ویندوزها

سامانه می‌تواند بر روی تمامی ویندوز‌های ۹۵ و ۹۸ فارسی، ۲۰۰۰، ایکس.پی، ویستا، ۷، ۸ و ۱۰ نصب و اجراء شود و اجرای آن تنها به یک ویندوز خاص محدود نیست.

۴۸- راهنمای کامل تصویری

برای یادگیری و استفاده کامل از برنامه، در قسمت راهنمای برنامه، تمامی اجزاء و قسمت‌های سامانه بطور کامل و گویا شرح داده شده است و با بیش از ۴۰۰ تصویر و توضیحات مفصل یک مرجع کامل و آموزنده برای یادگیری و استفاده شما خواهد بود.